matura z matematyki 2024

Autor: Dariusz Kulma

Repetytorium / poziom rozszerzony

Repetytorium: "Jak zdać maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym? Dla bystrzaków i nie tylko"

Kategoria: Książki do matury

Bestseller!


Dodatkowy rabat -15% z kodem MATURA2025
Rabat 30% oszczędzasz 20.70 zł
48.30 zł (z VAT) 69.00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 48.30 zł

sprawdź opcje wysyłki

dostępnych: 28 szt.

W ofercie posiadamy również


<
>

szczegóły


Kategoria: Książki do matury

Rodzaj publikacji: Repetytorium

Poziom: Poziom: rozszerzony

Liczba zadań: 792

Ilość stron: 400

Format: A4

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-63975-48-7

Autor: Dariusz Kulma

Wydawnictwo: ELITMAT

opis


Repetytorium: "Jak zdać maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym? Dla bystrzaków i nie tylko"

Autor: Dariusz Kulma

Liczba zadań: 792

Ilość stron: 400

Wydawnictwo: ELITMAT

Repetytorium:

Książka "Jak zdać maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym? Dla bystrzaków i nie tylko" autorstwa Dariusza Kulmy to wyjątkowe kompendium wiedzy, które przeprowadzi Cię przez świat matematyki rozszerzonej na maturze. To niezastąpiony przewodnik, który oferuje innowacyjny system przygotowań, oparty na trzech filarach skuteczności.

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym jest o wiele trudniejsza od tej z poziomu podstawowego. W odróżnieniu od matury na poziomie podstawowym nie ma tutaj tak wielu „pewniaków”. Jest jednak pewien kanon umiejętności, które, mimo zmian podstawy programowej, nadal będą pojawiały się w zadaniach maturalnych. Ta książka pomoże Ci opanować właśnie te najważniejsze umiejętności, byś mógł je skutecznie wykorzystać na maturze.

Pierwszy filar - Przejrzysta koncepcja zadań: Na początku każdego działu znajdziesz najważniejsze informacje i wzory. Wielu z nich nie znajdziesz w tablicach matematycznych, a korzystając z nich jeszcze skuteczniej będziesz rozwiązywać zadania.

Drugi filar - Rozwiązywanie zadań w parach: Książka wykorzystuje innowacyjny sposób prezentacji zadań, układając je w pary zadań tego samego typu.

  1. Zadanie do analizy: Pierwsze zadanie z pary to pełna analiza krok po kroku, dzięki której zdobędziesz pełne zrozumienie procesu rozwiązywania danego typu zadań.
  2. Zadanie sprawdzające: Drugie zadanie to sprawdzian Twojej samodzielności – jest to zadanie podobne do poprzedniego, które musisz rozwiązać samodzielnie. Taka struktura umożliwia efektywne zrozumienie procesu rozwiązywania zadań danego typu oraz zdobycie pewności siebie. Co więcej, przy zadaniu sprawdzającym znajdziesz pełne rozwiązanie, które pozwoli Ci zweryfikować poprawność Twojego rozwiązania.

Takich zadań ułożonych parami jest w tej książce aż 456.

Trzeci filar - System powtórek w odpowiednich odstępach czasowych: System powtórek to kluczowy element tego repetytorium, który opiera się na odkryciach specjalistów z dziedziny psychologii poznawczej, takich jak Hermann Ebbinghaus i Tony Buzan. Ebbinghaus wskazał na związek między zapominaniem materiału a liczbą powtórek, których powinno być 6-7, by zagadnienia zapamiętać trwale. Tony Buzan zauważył natomiast, że powtórki są efektywniejsze, gdy odbywają się w określonych momentach. To repetytorium wykorzystuje badania nad skutecznym zapamiętywaniem, dlatego pierwsza powtórka to zadanie sprawdzające, a kolejne pojawiają się, gdy rozwiązujesz zadania z podsumowań, umieszczonych na końcu każdego działu.

Czym są podsumowania na końcu każdego działu?

Podsumowania zawierają różnorodne zadania, również takie jak w nowej formule arkusza maturalnego. W sumie znajdziesz tu 336 zadania maturalne, które pomogą Ci coraz lepiej przygotować się do rozwiązywania egzaminacyjnych arkuszy. Co istotne, podsumowania te obejmują zagadnienia z poprzednich działów; na przykład w podsumowaniu nr 1 znajdziesz zadania z pierwszego działu, a w podsumowaniu nr 5 – zadania z poprzednich pięciu działów. Dzięki temu będziesz stale przypominać sobie zadania, które powtarzałeś wcześniej - i to aż do samej matury! Zaskoczysz się, jak dobrze i trwale będziesz pamiętać materiał. Dodatkowo, przy poszczególnych zadaniach w podsumowaniach znajdziesz wskazówki, najczęściej w postaci numeru podobnego zadania, a czasem informacji, gdzie szukać wskazówki. Na końcu książki znajdziesz odpowiedzi do wszystkich zadań, a nawet rozwiązania krok po kroku, gdy zadanie jest dowodem lub innym typem zadania wymagającym wykazania się. W przeciwieństwie do innych podręczników, w których dowody bywają bez odpowiedzi czy rozwiązania, ta książka stawia na pełne wyjaśnienie.

Jeśli poważnie myślisz o maturze na poziomie rozszerzonym, to ta książka jest fundamentem Twojej wiedzy i Twoich przygotowań.
Repetytorium:

o autorze


Dariusz Kulma to nauczyciel z ogromnym doświadczeniem w pracy z młodzieżą i wielokrotnie wyróżniany za swoje osiągnięcia.

  • Jako jedyny matematyk był trzykrotnie nagrodzony w ogólnopolskim konkursie Nauczyciel Roku (pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i „Głosu Nauczycielskiego”) ? w 2006 nagrodą „Nadzieja Edukacji”, w 2007 roku jednym z trzech wyróżnień, a rok później tytułem Nauczyciela Roku 2008.
  • W 2008 roku otrzymał nagrodę Ministra Edukacji Narodowej II stopnia.
  • Jest pomysłodawcą i twórcą projektu „Matematyka Innego Wymiaru”, w ramach którego organizowane były Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży.
  • Jest autorem piętnastu zbiorów zadań, w tym dla najmłodszych uczniów z zadaniami z krainy Kwadratolandii.
  • Prowadzi fanpage „Jak zdać maturę z matematyki”, a także cykliczne webinary pn. „Wielkie Lekcje z Nauczycielem Roku”, w ramach których wspiera tysiące maturzystów w przygotowaniach do matury.
  • Jest autorem wielu bestsellerowych książek dla maturzystów, m.in. „Dowodów Matematycznych”.
  • Jest autorem programu nauczania matematyki dla szkół ponadgimnazjalnych opracowanego w ramach projektu „E-laboratorium matematyczne”.
  • Od 2021 roku realizuje projekt MATura+ organizowany wraz z Fundacją Empiria i Wiedza, obejmujący wsparciem w przygotowaniach do matury maturzystów z całej Polski.

recenzje użytkowników


"Świetne książki, polecam każdemu! Doskonale wszystko wytłumaczone :)"

Zuza

2017-08-22

"Dzień dobry! Piszę do Pana, gdyż zdawałem maturę w tym roku 🙂 Kupiłem dwie Pana książka \"Jak zdać maturę z matematyki\" w celu przygotowania się do matury na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym Dzięki Pańskim książkom, polubiłem matematykę, mimo że w liceum nie szła mi za dobrze. Zdałem maturę z matematyki na 86% z podstawy i 56% z rozszerzenia. Dla mnie to jest tak wysoki wynik, który mi się nigdy nie śnił! 😀 Chce Panu podziękować za tę możliwość przygotowania się jak najlepiej do tego egzaminu. 😀 Uważam, że Pańskie książki są rewelacyjne, dlatego chętnie polecę ją przyszłorocznym maturzystom 🙂 Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję! 😀"

Michał

2017-07-02

"Świetne podejście, robicie kawał naprawdę dobrej roboty, aż miło korzystać z takich książek. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Miłego dnia :)"

Joasia

2017-02-09

"Witam, gorące podziękowania za to przygotowanie maturalne i ten trud, który został w nie włożony z Waszej strony. Podstawa wyszła świetnie, rozszerzenie średnio, ale to tylko przez moje głupie błędy obliczeniowe i chwilowy zastój mózgowy. Dzięki tej stronie miałam motywację i chęć do nauki, a książki są świetnie ułożone, wszystko przejrzyście wytłumaczone :) Dziękuję jeszcze raz, świetna robota z tą stronką i książkami, będę polecać młodszym znajomym :)"

Aleksandra

2016-05-10

"Dzień dobry! Na wstępie chciałabym bardzo podziękować! Wasza książka bardzo mi pomogła, oprócz korepetycji przerobiłam całą na poziom rozszerzony. Bardzo pomocne są też zadania na fb, czy też plansze na Waszej stronie. Jesteście po prostu najlepsi!"

Magda

2016-05-09

"Witam :) chciałam serdecznie podziękować za pomoc w przygotowaniach do matury. Podstawa powinna być na 100%,a rozszerzenie ok. 90% więc mam za co dziękować! Gdyby nie repetytoria i arkusze maturalne to na pewno nie udałoby mi się tego osiągnąć. Takie repetytoria to skarb! Jeszcze raz bardzo dziękuję i każdemu będę polecać książki \\\\\\\"Jak zdać maturę z matematyki\\\\\\\" :)"

Natalia

2016-05-09

"Witam :) Jestem tegoroczną maturzystką i zdawałam maturę z matematyki na obu poziomach. We wrześniu zakupiłam u Państwa na stronie zestaw maturalny (repetytoria na obu poziomach + arkusze). Był to trafiony zakup. Piszę do Państwa, bo chciałabym bardzo podziękować :) Dzięki tym książkom mogłam bez pośpiechu przygotować się do matury, a zadania z rozszerzonego repetytorium zrobiłam wszystkie i wszystkie przeanalizowałam :) Znajomi byli pod wrażeniem, a ja cieszę się do tej pory z dobrego przygotowania, bo dałam radę sobie bez korepetycji i tylko dzięki tym książkom. Repetytoria pomagały mi też podczas roku szkolnego, bo byłam w klasie o profilu matematycznym. Wczoraj do późnego wieczora powtarzałam na Państwa stronie najważniejsze zagadnienia i dzięki temu bez stresu mogłam podejść do dzisiejszej matury :) Jestem bardzo wdzięczna Państwu za wszystko, bo repetytoria są świetne - przejrzyste i do każdego zadania są rozwiązania oraz komentarze, co bardzo pomaga. Wiem, że bez Państwa strony i książek moje matury nie poszłyby mi tak dobrze, dlatego bardzo dziękuję za pracę, którą wkładacie Państwo w tą stronę i za każde zadanie. Życzę dalszych sukcesów i wytrwałości w prowadzeniu strony, bo dzięki takim osobom i tak świetnej stronie aż chce się uczyć matematyki. Pozdrawiam i dziękuję :)"

Anna

2016-05-09

"Panie Darku, chciałem bardzo podziękować - zapewnił mi Pan 100% na podstawie :) OGROMNE DZIĘKI dla całej Ekipy Elitmat! :) moja nauczycielka i jej sposób przedstawiania zadań mogą się przy Was schować :) Teraz jeszcze rozszerzenie - zostaję z Wami do poniedziałku :)"

Adrian

2016-05-07

"Nie wiem czy Pan Dariusz osobiście prowadzi ten fp, ale jeśli nie to bardzo proszę o przekazanie. Chciałam panu bardzo podziękować, myślę, że nie tylko ja, ale pewnie nie każdy ma czas to panu powiedzieć, jestem po podstawie, z której jestem zadowolona, teraz czekam na rozszerzenie, na które również czuje się całkiem przygotowana, w szkole mam rozszerzona matematyka, ale dopiero dzięki Panu ksiazkom zrozumiałam matme, kupiłam książki z różnych wydawnictw, ale korzystałam tylko z pana książek bo wydały mi się najbardziej przystępne, robi Pan ogromną robotę i pomaga ludziom takim jak ja którzy idą na rozszerzenie jak.i tym którzy modlą się żeby zdać, niezależnie od tego jak pójdzie mi rozszerzenie (chociaż liczę na 60-70%) to już.jestem panu bardzo wdzięczna i DZIEKUJĘ, nie tylko w swoim imieniu, ale w imieniu wszystkich maturzystów i naprawdę podziwiam pana pracę, bo już nie ma prawie niestety takich nauczyli z powołaniem.. Życzę kolejnych sukcesów!"

Klaudia A.

2016-05-07

"Najlepsza motywacja. Coraz bardziej zaczynam wierzyć, że dam radę napisać maturę rozszerzoną z matematyki 😊"

Kinga C.

2015-11-17

"100% z podstawy i 86% z rozszerzenia :) Polecam Wasze książki, naprawdę jak chce się coś porobić, to pomagają :)"

Łukasz K.

2015-07-09

"Chciałam Panu serdecznie podziękować za pomoc w przygotowaniach do matury 2015 z matematyki na obu poziomach. Pod koniec klasy drugiej zakupiłam Pana książki i dzięki nim mogłam spokojnie, na wakacjach powtarzać materiał. Pana fanpage i zadania na nim pomagały mi na codzień w klasie trzeciej, również pomocne były matury próbne. Ostatecznie będę miała 96% z poziomu podstawowego i 80-90% (w zależności jak bądą przydzielane punkty) z poziomu rozszerzonego. Mogło być trochę lepiej, ale myślę, że to dobry wynik. Dziękuję Panu za pomoc, za słowa wsparcia, oby więcej takich nauczycieli z powołania. Jeszcze raz dziękuje bardzo!!! Pozdrawiam!"

Kasia B.

2015-05-08

"Książki oraz kurs feryjny bardzo pomogły mi w przygotowaniach do matury. Na początku przygotowań myślałam, że matura rozszerzona nie jest dla mnie. Ale z biegiem czasu zauważyłam, że zadania, które wydawały się trudne stały się do zrobienia. Mam nadzieję, że odzwierciedleniem tego będzie satysfakcjonujący wynik na maturze zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Bardzo dziękuję za książki jak i za kurs feryjny. Książki pokazały mi, że matura rozszerzona jest nie tylko dla orłów!! Dziękuję! :)"

2015-02-23

"DZIĘKUJĘ za książki, całkowicie zastąpiły mi one jakiekolwiek korepetycje. Przygotowywałem się głównie przez dokładne rozwiązywanie zadań z książki zarówno do podstawy jak i rozszerzenia. Mimo, że matura była bardzoo trudna to jestem zadowolony z wyników: 96% podstawa i 58% rozszerzenie. Co prawda jeśli chodzi o rozszerzenie to przed majem liczyłem na jakieś 80%, ale było jak było i na tak zwane \\\\\\\\\\\\\\\"wymarzone\\\\\\\\\\\\\\\" studia się powinienem dostać. Wielkie dzięki!"

Łukasz S.

2014-06-27

"Portal bardzo przydatny, książki też są bardzo fajne (mam wszystkie z serii podstawowej i rozszerzonej."

2014-02-04

"Super opracowana ta książka z rozszerzenia!!! dzięki wielkie!!! Pozdrawiam."

Mateusz D.

2014-01-14


WSPÓŁPRACA Z MEDIAMI

Gazeta Wyborcza
Radio Super NOVA
Wirtualna Polska
Polsat News
Głos Nauczycielski
Radio 357
Super Express
TVN24

KONTAKT

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami:

ELITMAT

Poniżej podpowiadamy, jak skontaktować się z nami, aby ułatwić i przyspieszyć odpowiedź z naszej strony

pomoc@elitmat.pl - W kwestiach technicznych dotyczących kont Elitmatu oraz wydarzeń online/webinarów.
sklep@elitmat.pl - W sprawach związanych z zamówieniami produktów z oferty naszego sklepu.
elitmat@elitmat.pl - W kwestiach związanych z kursami oraz pozostałych sprawach.
51-77777-51
Dane do przelewu
Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT Dariusz Kulma
Okrzei 7, 05-300 Mińsk Mazowiecki

Nr konta bankowego:

wpłaty kaucji Projekt MATura+ oraz MATma2

Nr: 70 1050 1894 1000 0098 0984 4690

pozostałe wpłaty za kursy oraz zamówienia

Nr: 56 1050 1894 1000 0023 0996 6253

5 stars - based on 250 reviews ELITMAT