matura z matematyki 2023
Autor: Dariusz Kulma
Kategoria: Książki do matury 2023 - Liceum (nowa formuła matury)
Bestseller!
szczegóły
Autor: Dariusz Kulma
Wydawnictwo: Firma Edukacyjn-Wydawnicza Elitmat Dariusz Kulma
Poziom: podstawowy
Format: A4
Oprawa: miękka
Ilość stron: 56
ISBN: 978-83-63975-47-0
opis
Matura podstawowa z matematyki w latach 2023 i 2024 w nowej formule (czyli dla uczniów po szkole podstawowej) będzie odbywała się na specjalnych zasadach, dlatego uzupełniliśmy nasze repetytorium o DODATEK WRAZ Z UZUPEŁNIENIEM DO NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ ORAZ ARKUSZEM MATURALNYM W NOWEJ FORMULE.
Po pierwsze od 2023 roku będzie obowiązywać nowa formuła matury, ale z drugiej strony w 2023 i 2024 roku nie wszystkie zagadnienia z nowej podstawy programowej będą wymagane na maturze, dlatego tak ważne jest wiedzieć, jaki zakres materiału będzie faktycznie obowiązywał w tych najbliższych latach. Zmiany te są spowodowane faktem, że w ostatnim czasie w szkołach dość długo trwała nauka zdalna.
Biorąc pod uwagę te wszystkie zmiany w wymaganiach maturalnych, można zauważyć, że różnice pomiędzy latami poprzednimi a rokiem 2023 i 2024 są nieznaczne, ale istotne, dlatego przygotowaliśmy dodatek, który wraz z informatorem (wykazem różnic), wskazuje rozbieżności i podpowiada, czego po kolei należy się uczyć. Oto wskazówki, jak przyswoić wiedzę, by powtórzyć wszystko, co będzie wymagane na maturze w nowej formule.
W skład zestawu do nauki wchodzi:
1. Książka główna (repetytorium).
2. Dodatek wraz z uzupełnieniem do nowej podstawy programowej (kontynuacja repetytorium) oraz arkuszem maturalnym w nowej formule.
3. Dodatkowy informator - wykaz różnic, które musisz uwzględnić w przygotowaniach do matury z matematyki w nowej formule.
Jak się uczyć?
Naukę zaczynasz od powtarzania materiału z Książki głównej (repetytorium). Sprawdzaj na bieżąco z dodatkowym informatorem, których zadań nie musisz rozwiązywać lub której teorii nie musisz się uczyć. Przykładowo w dziale 1 część zadań została wycofana np. te z błędem względnym i bezwzględnym, ale doszły równania i nierówności z wartością bezwzględną. W dziale 2 nie ma wycofanych zadań, ale także dodano nowe zagadnienia, jak rozkład wielomianów do postaci iloczynowej, czy zadania z podzielnością liczb, gdzie stosujemy własności podzielności iloczynów kolejnych liczb. Nowe zagadnienia są dodatkowo wsparte teorią, abyś znał/-a definicje oraz twierdzenia, które wykorzystane są w zadaniach. Oczywiście w pozostałych działach należy pracować analogicznie wg tych informacji z dodatkowego informatora z wykazem różnic. Nowością na maturze jest optymalizacja, stąd też ostatni - 13 dział - jest on w całości do szczegółowego przeanalizowania.
Dodatek z uzupełnieniem zawiera również pełen arkusz do matury podstawowej zbudowany tak, jak będzie to na egzaminie w 2023r. Za rozwiązanie tego arkusza można zdobyć nie 50 punktów, jak planowano wcześniej, a 46. To również jest wpływ „cięć” programowych. W arkuszu powinny znaleźć się zadania zamknięte za łączną liczbę 29 punktów oraz zadania otwarte za łącznie 17 punktów. W nowej maturze spotkamy się z zadaniami takimi jak Prawda/Fałsz, czy zadaniami z „ponieważ, że”. Z podobną budową uczniowie mieli styczność na egzaminie ósmoklasisty. Nowa formuła przewiduje również zadania testowe, gdzie dwie odpowiedzi mogą być poprawne.
recenzje użytkowników
WSPÓŁPRACA Z MEDIAMI
KONTAKT
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami:
Nr konta bankowego:
wpłaty kaucji Projekt MATura+ oraz MATma2
Nr: 26 1050 1894 1000 0097 5677 7364
pozostałe wpłaty za kursy oraz zamówienia
Nr: 56 1050 1894 1000 0023 0996 6253